V košíku: 0 Kč | Přihlásit

Snídaně v Londýnském Fifteen

Odzkoušená, klasická, anglická snídaně u Jamieho ve Fifteen


Představte si jak,

v sobotu ráno okolo osmé jedete metrem směr stanice Old Street, která se nachází nedaleko restaurace Fifteen. Odtud se s vyhladovějícím žaludkem řítíte asi 5 minut pěšky na oblíbenou klasickou anglickou snídani k Jamiemu do Fifteen, skrze nenápadnou uličku jménem Westland Place.

Při vstupu do Fifteen Trattoria, kde se podávají snídaně vás přivítá manažer, který vám odebere svršky a následně vás uvede k volnému stolu. Místa na snídani se nerezervují a je běžným zvykem, že je Tratorrie plná, ale za to se tu stihne vystřídat spousty milovníkuů dobrého jídla. Po usazení automaticky dostáváte klasický černý čaj s mlékem a nebo jen vodu.
Objednáte si dvakrát snídaňové menu The Full Monty. Dostáváte na výběr z míchaných vajec, sázených vajec, vajec na měkko a volského oka. Menu obsahuje: Fifteen Cunberland klobásky, slaninku, vejce, jelítko, grilované rajče a žampión na rozmarýnu, ke kterému si doobjednáváte extra domácí pečené fazole. Ke zpestření a oživení se necháte zlákat rebarborovým smoothie.

Než se vám dostane snídaně na stůl, máte možnost sledovat jak kuchaři provádí důkladnou přípravu na obědové menu v otevřené kuchyni. Přípravu salátů a domácích těstovin můžete sledovat na vlastní oči přímo od stolu, kde sedíte.

S příjemným pocitem v žaludku platíte, opouštíte Fifteen a vydáváte se například směrem Burrough Market na trh, kde se na vás chystá další neuvěřitelná porce klasických anglických pokrmů.

No řekněte sami, není to škoda takovouto představu nezrealizovat?

 

 

text -  foto: msd